11.4. 2014Laci Kobulský

BERNINA CHALLENGE 2014

Teamrider Laci Kobulský strávil letošní zimu ve švýcarském snowkite centru Bigdayz.com a nedávno organizovali snowkite závody nazvané Bernina Challenge. Tady je to jeho pohledem:

IMG_3803

Laci Kobulský

“Pred samotným eventom prebehla video súťaž na webe www.bernina-chellenge.ch (momentálne tam prebieha finále), z ktorej boli najlepší jazdci pozvaní na reálnu akciu. Na súťaži sme mali 3 disciplíny: Track race, freestyle a winch.

  1. Track race – veľmi zaujímavý koncept, ktorý nám pomohol vyhrať nad nestálosťou počasia. Zaregistrovaní jazdci mohli prísť kedykoľvek počas desiatich súťažných dní do vyhradenej lokalite v Bernina Passe, zapnúť GPS aplikáciu na smartfóne (inak, poslovenčilo sa toto slovu už oficiálne?) s názvom Kite Tracker a nahrať si dvojhodinovú session. No a ten, kto najazdil najviac kilometrov vyhral, pohodička :)
  2. Freestyle – s freestylom to bolo trošku ťažšie, nakoľko sa nedajú presne odhadnúť podmienky ako smer a sila vetra, čo je zásadné na správne umiestnenie prekážok a skokov. V prvú sobotu som to nepostavil najlepšie, skok sa celkom dal ale jiby boli osadené z kopca čo nefungovalo a otočené príliš po vetre. Plus sa všetko muselo odmakať s lopatou :D Druhý týždeň som sa poučil z chýb a po prvom teste som bol veľmi spokojný. Postavili sme dva kužeľovité skoky, dve bedničky (fungovali tip top) a jeden rail vystreľovák. Pecka! Jazdilo sa celý deň, padali handlepassy cez bedničky i skoky a ja som sa nakoniec umiestnil na druhom mieste hneď po mladom zabijakovi Andea Amman.
  3. Winch – v prípade bezvetria alebo zlého počasia nám chalani z winch4ride.com požičali winch, z ktorého som bol úplne nadšený. Za domov sme si postavili malý snowpark, pozostávajúci z menšieho skoku a lámanej bedničky. Vyšla hlavne druhá nedeľa, bolo azúrko a bezvetrí a každý čo to pojazdil popri opaľovaní a pivečku :)

 

Bol to prvý ročník súťaže a preto sa neobišiel bez stresu a komplikácií. Nakoniec sa ale všetko podarilo a dúfame, že o rok to bude už úplná pecka!

Skontrolujte video a fotky, čau!”

 

SONY DSC

Laci Kobulský

SONY DSC

Laci Kobulský

IMG_0159

IMG_0186

Laci Kobulský

IMG_0286

Laci Kobulský

IMG_0327

Laci Kobulský

IMG_0515

Laci Kobulský

IMG_0638

Laci Kobulský

IMG_0671

Laci Kobulský

IMG_0761

IMG_0763

Laci Kobulský

IMG_0793

Laci Kobulský

IMG_0817

Laci Kobulský

IMG_1029

Laci Kobulský

IMG_3534

IMG_3560

IMG_3845

Laci Kobulský

IMG_3920

Laci Kobulský

IMG_3957

Laci Kobulský

IMG_3964

Laci Kobulský

IMG_3984

Laci Kobulský

IMG_4263

Laci Kobulský

 

 

Předcházející blog První dny freestylu pro Marion Následující blog Máš umělecké střevo?
Podobné články
16.7. 2019Laci Kobulský

My Favourite Color is Beer!

Kolekce inspirovaná pivem nechybí ani v letošním roce a součástí nových designů nemohla chybět ani naše další oblíbená hláška. Jaká je ta letošní? My Favourite Color is Beer!

Číst
2.7. 2019Laci Kobulský

Sex Sells

Kaleidoscope x Horsefeathers x Helgasons

Číst
24.6. 2019Laci Kobulský

27 unikátních Deck Beltů Maxima Habance

V duchu Maxovy myšlenky Skate & Create a pásku Deck Belt přicházíme i letos s tímto jedinečným, námi patentovaným produktem. Takto vypadá aktuální kolekce těchto limitovaných opasků, vyrobených z desek Maxima Habance.

Číst