11.4. 2014Laci Kobulský

BERNINA CHALLENGE 2014

Teamrider Laci Kobulský strávil letošní zimu ve švýcarském snowkite centru Bigdayz.com a nedávno organizovali snowkite závody nazvané Bernina Challenge. Tady je to jeho pohledem:

IMG_3803

Laci Kobulský

“Pred samotným eventom prebehla video súťaž na webe www.bernina-chellenge.ch (momentálne tam prebieha finále), z ktorej boli najlepší jazdci pozvaní na reálnu akciu. Na súťaži sme mali 3 disciplíny: Track race, freestyle a winch.

  1. Track race – veľmi zaujímavý koncept, ktorý nám pomohol vyhrať nad nestálosťou počasia. Zaregistrovaní jazdci mohli prísť kedykoľvek počas desiatich súťažných dní do vyhradenej lokalite v Bernina Passe, zapnúť GPS aplikáciu na smartfóne (inak, poslovenčilo sa toto slovu už oficiálne?) s názvom Kite Tracker a nahrať si dvojhodinovú session. No a ten, kto najazdil najviac kilometrov vyhral, pohodička :)
  2. Freestyle – s freestylom to bolo trošku ťažšie, nakoľko sa nedajú presne odhadnúť podmienky ako smer a sila vetra, čo je zásadné na správne umiestnenie prekážok a skokov. V prvú sobotu som to nepostavil najlepšie, skok sa celkom dal ale jiby boli osadené z kopca čo nefungovalo a otočené príliš po vetre. Plus sa všetko muselo odmakať s lopatou :D Druhý týždeň som sa poučil z chýb a po prvom teste som bol veľmi spokojný. Postavili sme dva kužeľovité skoky, dve bedničky (fungovali tip top) a jeden rail vystreľovák. Pecka! Jazdilo sa celý deň, padali handlepassy cez bedničky i skoky a ja som sa nakoniec umiestnil na druhom mieste hneď po mladom zabijakovi Andea Amman.
  3. Winch – v prípade bezvetria alebo zlého počasia nám chalani z winch4ride.com požičali winch, z ktorého som bol úplne nadšený. Za domov sme si postavili malý snowpark, pozostávajúci z menšieho skoku a lámanej bedničky. Vyšla hlavne druhá nedeľa, bolo azúrko a bezvetrí a každý čo to pojazdil popri opaľovaní a pivečku :)

 

Bol to prvý ročník súťaže a preto sa neobišiel bez stresu a komplikácií. Nakoniec sa ale všetko podarilo a dúfame, že o rok to bude už úplná pecka!

Skontrolujte video a fotky, čau!”

 

SONY DSC

Laci Kobulský

SONY DSC

Laci Kobulský

IMG_0159

IMG_0186

Laci Kobulský

IMG_0286

Laci Kobulský

IMG_0327

Laci Kobulský

IMG_0515

Laci Kobulský

IMG_0638

Laci Kobulský

IMG_0671

Laci Kobulský

IMG_0761

IMG_0763

Laci Kobulský

IMG_0793

Laci Kobulský

IMG_0817

Laci Kobulský

IMG_1029

Laci Kobulský

IMG_3534

IMG_3560

IMG_3845

Laci Kobulský

IMG_3920

Laci Kobulský

IMG_3957

Laci Kobulský

IMG_3964

Laci Kobulský

IMG_3984

Laci Kobulský

IMG_4263

Laci Kobulský

 

 

Předcházející blog První dny freestylu pro Marion Následující blog Máš umělecké střevo?
Podobné články
7.1. 2019Laci Kobulský

Pár slov s Tylerem Chorltonem o #addictedtopowder

Člen naší rodiny Tyler Chorlton je zkušený powder jezdec s osobitým stylem a neuvěřitelnou riding flow. To víme všichni. A tak jsme prostě mluvili. O Tylerovi samotném, ale hlavně o naší ATP a.k.a. #AddictedToPowder kolekci.

Číst
11.12. 2018Laci Kobulský

Horsefeathers Sneak the Tweak 2018

Pro první prosincový den jsme pro českou snowboard scénu připravili něco nezapomenutelného. Kompletní Horsefeathers Global team dorazil do Areálu Monínec poshredit v rámci druhého ročníku Horsefeathers Sneak the Tweak.

Číst
30.11. 2018Laci Kobulský

MODERATE - Full part by Kasper de Zoete

Náš hollandský rider právě vyslal do světa jeho nadupaný streetový full part. Kaspera určitě stojí za to vám představit a tak se pohodlně usaďte a dejte si naše interview nejen o novém full partu.

Číst