11.4. 2014Laci Kobulský

BERNINA CHALLENGE 2014

Teamrider Laci Kobulský strávil letošní zimu ve švýcarském snowkite centru Bigdayz.com a nedávno organizovali snowkite závody nazvané Bernina Challenge. Tady je to jeho pohledem:

IMG_3803

Laci Kobulský

“Pred samotným eventom prebehla video súťaž na webe www.bernina-chellenge.ch (momentálne tam prebieha finále), z ktorej boli najlepší jazdci pozvaní na reálnu akciu. Na súťaži sme mali 3 disciplíny: Track race, freestyle a winch.

  1. Track race – veľmi zaujímavý koncept, ktorý nám pomohol vyhrať nad nestálosťou počasia. Zaregistrovaní jazdci mohli prísť kedykoľvek počas desiatich súťažných dní do vyhradenej lokalite v Bernina Passe, zapnúť GPS aplikáciu na smartfóne (inak, poslovenčilo sa toto slovu už oficiálne?) s názvom Kite Tracker a nahrať si dvojhodinovú session. No a ten, kto najazdil najviac kilometrov vyhral, pohodička :)
  2. Freestyle – s freestylom to bolo trošku ťažšie, nakoľko sa nedajú presne odhadnúť podmienky ako smer a sila vetra, čo je zásadné na správne umiestnenie prekážok a skokov. V prvú sobotu som to nepostavil najlepšie, skok sa celkom dal ale jiby boli osadené z kopca čo nefungovalo a otočené príliš po vetre. Plus sa všetko muselo odmakať s lopatou :D Druhý týždeň som sa poučil z chýb a po prvom teste som bol veľmi spokojný. Postavili sme dva kužeľovité skoky, dve bedničky (fungovali tip top) a jeden rail vystreľovák. Pecka! Jazdilo sa celý deň, padali handlepassy cez bedničky i skoky a ja som sa nakoniec umiestnil na druhom mieste hneď po mladom zabijakovi Andea Amman.
  3. Winch – v prípade bezvetria alebo zlého počasia nám chalani z winch4ride.com požičali winch, z ktorého som bol úplne nadšený. Za domov sme si postavili malý snowpark, pozostávajúci z menšieho skoku a lámanej bedničky. Vyšla hlavne druhá nedeľa, bolo azúrko a bezvetrí a každý čo to pojazdil popri opaľovaní a pivečku :)

 

Bol to prvý ročník súťaže a preto sa neobišiel bez stresu a komplikácií. Nakoniec sa ale všetko podarilo a dúfame, že o rok to bude už úplná pecka!

Skontrolujte video a fotky, čau!”

 

SONY DSC

Laci Kobulský

SONY DSC

Laci Kobulský

IMG_0159

IMG_0186

Laci Kobulský

IMG_0286

Laci Kobulský

IMG_0327

Laci Kobulský

IMG_0515

Laci Kobulský

IMG_0638

Laci Kobulský

IMG_0671

Laci Kobulský

IMG_0761

IMG_0763

Laci Kobulský

IMG_0793

Laci Kobulský

IMG_0817

Laci Kobulský

IMG_1029

Laci Kobulský

IMG_3534

IMG_3560

IMG_3845

Laci Kobulský

IMG_3920

Laci Kobulský

IMG_3957

Laci Kobulský

IMG_3964

Laci Kobulský

IMG_3984

Laci Kobulský

IMG_4263

Laci Kobulský

 

 

Předcházející blog První dny freestylu pro Marion Následující blog Máš umělecké střevo?
Podobné články
19.3. 2019Laci Kobulský

Horsefeathers Summer Cruisin'

Zima pomalu ustupuje blížícímu se jaru a my jsme připravili další kolekci, kterou ti dnes představíme. Věnovat se budeme nejen třem zásadním řadám letošního jara a léta, ale představíme ti i další bomby z naší Spring / Summer 2019 kolekce. V rámci tohoto intra naší kolekce je tu i aktuální video. Summer Cruisin' je tady, tak si ho užij naplno!

Číst
11.3. 2019Laci Kobulský

Horsefeathers King of Jib 2019

Legendární jibbing contest se letos představil v úplně novém kabátě, kdy jsme na finálovou session v K2 snowparku ve Vítkovicích pozvali sedm vybraných jibberů, aby si během sobotního dne užili společné ježdění, nasbírali co nejvíc kvalitního foto a video materiálu a samozřejmě si taky rozdělili 20.000,- prize money.

Číst
25.2. 2019Laci Kobulský

Zoltán Strcuľa - Board Across Slovakia

Máte rádi cestování? Máte rádi snowboarding? Znáte Slovensko? Co tyto věci spojit v jedno a vydat se na prohlídku po divácky atraktivních lokalitách této země? Je tu projekt Board Across Slovakia, za kterým stojí náš rider Zoltán Strcuľa a právě ten se nyní stane našim průvodcem.

Číst