13.3. 2014Laci Kobulský

Laci a snowkiting

Nejnovější člen Horsefeathers rodiny Laci Kobulský vyrazil kvůli špatné zimě do Švýcarska, kde si super podmínek užívá dosytosti na snowboardu i se snowkitem.

“Nedostatok snehu, práce a frajerky ma donútil opustiť túto zimu domovinu a vydať sa za dobrodružstvom do bohatého Švajčiarska. Najprv som navštívil kamošov v strediskách Gstaad a Laax(viz. videa) a potom sa mi ozval šéf z letnej práce (švajčiarska kite škola v Egypte), či by som nemal záujem prísť k nemu pracovať do Bernina Passu (okolie St. Moritz). Najprv sa mi veľmi nechcelo, lebo moja zimná vášeň je snowkiting, ale keď k tomu šéf pridal sezónku na celé okolie, dohoda bola jasná :)

Dni ktoré strávim v snowparku Corvatsch sú super, ale väčšinu času trávim v práci so snowkitingom. Najprv som sa bál, že to bude dosť na prd: zima, vietok, hlboký sneh…uhh. Ale po pár pojazdoch ma to začalo fakt baviť! Zima bol môj najväčší strašiak, väčšina snowkiterov má draho vyzerajúce kombinézy a ja som bol len v mojej shredovej výstroji od HFka. Musím ale Horsefeathru (alebo ako to vyskloňovať haha) zoblahoželať za skvelý job – ani raz mi nebola zima PLUS nevyzerám teplo ako ostatný jazdci :D Inak snowkiting: predstavte si ze môžete jazdiť kďekoľvek po horách zasnežených prachom a skákať kedykoľvek! Krása…

Laci Kobulsky

Laci Kobulský

Čo ma na snowkite baví najviac je to, že doň môžem priniesť mnoho vecí zo snowboardu a hrať sa s terénom, ako prírodným tak umelým. Malý kopček môžem použiť ako U rampu a lavičku ako minijib Vrchol môjho snowkitingu bol keď nás navštívil český diktátor Murphy a spolu sme pokorili rail na vrchu vodnej hrádze nad jazerom! Bola to fakt prdel!

Takže dúfam, že do snowkite komunity prinesiem štýl zo snowboardu a posuniem celý šport :) ”

Laci Kobulsky

Laci Kobulský

Laci Kobulsky

Laci Kobulský

Image179

Laci Kobulský

Laci Kobulsky

Laci Kobulský

Laci Kobulsky

Laci Kobulský

Podobné články
19.3. 2019Laci Kobulský

Horsefeathers Summer Cruisin'

Zima pomalu ustupuje blížícímu se jaru a my jsme připravili další kolekci, kterou ti dnes představíme. Věnovat se budeme nejen třem zásadním řadám letošního jara a léta, ale představíme ti i další bomby z naší Spring / Summer 2019 kolekce. V rámci tohoto intra naší kolekce je tu i aktuální video. Summer Cruisin' je tady, tak si ho užij naplno!

Číst
11.3. 2019Laci Kobulský

Horsefeathers King of Jib 2019

Legendární jibbing contest se letos představil v úplně novém kabátě, kdy jsme na finálovou session v K2 snowparku ve Vítkovicích pozvali sedm vybraných jibberů, aby si během sobotního dne užili společné ježdění, nasbírali co nejvíc kvalitního foto a video materiálu a samozřejmě si taky rozdělili 20.000,- prize money.

Číst
25.2. 2019Laci Kobulský

Zoltán Strcuľa - Board Across Slovakia

Máte rádi cestování? Máte rádi snowboarding? Znáte Slovensko? Co tyto věci spojit v jedno a vydat se na prohlídku po divácky atraktivních lokalitách této země? Je tu projekt Board Across Slovakia, za kterým stojí náš rider Zoltán Strcuľa a právě ten se nyní stane našim průvodcem.

Číst